ציפוי מראה

ציפוי מראה וזכוכיות כצעד הכרחי

 

בשנים האחרונות אנו עדים לכך שבניינים וגם בתים פרטיים רבים בוחרים לצפות את החלונות והמראות שלהם בציפויים ייעודיים. חשוב לאמור ראשית כי ישנם מגוון רחב של סוגי ציפויים המתאימים כל אחד למטרות שונות. את סוגי הציפויים השונים ניתן לחלק לציפויי הצללה ולציפויי מראה. ציפוי הצללה בעצם הופך את הזכוכית לכהה כפי שאנשים רבים מבקשים לעשות ברכביהם. ניתן להכהות את הזכוכיות בדרגות שונות וגם לבחור את גוון ההצללה במידה רבה.

ציפוי מראה הינו, כפי שהשם שלו מרמז הופך את החלון שלנו למראה מצד אחד ומהצד השני הוא יוצר אפקט של הצללה. את ציפויי המראה כולנו מכירים למעשה, מסרטי משטרה שבהם בחדר החקירות ישנה מראה גדולה שמצדה השני יכולים לעמוד החוקרים ולהביט בנחקרים.

 

ציפויי מראה כנגד סינוור

 

ציפוי הזכוכית יכול להעניק לנו דרגות שונות של הצללה וניתן להתאים אותו בהתאמה אישית למיקום הספציפי של החלון וגם לכיוון שאליו הוא פונה. מהסיבה הזו, ניתן לקבל הקלה טובה מאוד מבחינת הצללה ונוגדי סינוור כאשר מדובר בחדרים בין אם במשרד או בבתים פרטיים אשר פונים לכיוון מזרח או מערב (בהתאם לשעות היום, בוקר או ערב).

הצורך לציפויי חלונות עולה לעיתים, מפני שעובדי המשרד מתלוננים על כך שהשמש מסנוורת אותם והדבר מפריע להם לעבוד מול מחשב לדוגמא. כאשר זה המצב, הפתרון היחידי חוץ מציפויי חלונות הינו להתקין וילונות או תריסים אך מדובר באלמנט שדורש מאיתנו פעילות גדולה יותר בניקיון שלו מפני שאלו מתכסים באבק ובדרך כלל אלו קשים לניקוי. בנוסף על כך, בניגוד לציפויי מראה לחלונות או ציפויים רגילים אשר נחשבים לעמידים מאוד, תריסים נוטים להתקלקל בקלות רבה יותר.

 

 ציפוי מראה להגנה על הפרטיות

 

בעלי חנויות מכירים את הנושא מקרוב. כאשר הם מציגים פריטים בחלונות הראווה של החנות שלהם, הפריטים דוהים עם הזמן עד שהם מתקלקלים לגמרי. מדובר פה למעשה, בהפסד לבעלי החנויות מפני שהם לא יוכלו להמשיך ולמכור את המוצרים לאחר שהם נהרסים וגם אינם יכולים לשמש עוד כפריטים בחלון הראווה. שימוש בציפוי מראה יכול לאפשר לנו להגן על הפריטים ולמעשה, להאריך את חייהם.

כאשר מדובר בבתים פרטיים, הרי שהפרטיות חשובה לנו. ציפוי מראה הופך את החלון שלנו למראה חד צדדית ובצורה כזאת נוכל למנוע מעוברי אורח להביט פנימה אל החללים שבביתנו וכך לשמור על הפרטיות שלנו בכל עת.